• تاریخ جامع ایران

روایت فرهنگ، هنر و اجتماع در «تاریخ جامع ایران»: مجموعه ۲۰ جلدی تاریخ جامع ایران، علاوه بر تاریخ سیاسی کشور، به جامعه، فرهنگ و هنر نیز پرداخته است.

روایت فرهنگ، هنر و اجتماع در «تاریخ جامع ایران» مجموعه ۲۰ جلدی تاریخ جامع ایران، علاوه بر تاریخ سیاسی کشور، به جامعه، فرهنگ و هنر نیز پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجموعه 20 جلدی تاریخ جامع ایران، تنها مشتمل بر تاریخ سیاسی ایران نیست بلکه تاریخ اجتماعی و فرهنگی همچون تاریخ هنرها، علوم، ادبیات و همه زمینه‌هایی را که در حوزه تاریخ به معنای عام آن می‌گنجد، بر حسب ادوار تاریخی در بردارد.

بنا بر این گزارش، بیش از 170 نویسنده و محقق در گردآوری مجموعه 20 جلدی تاریخ جامع ایران که 26 خرداد ماه رونمایی می‌شود، همکاری داشته‌اند.

این مجموعه، مشتمل بر وجوه مختلف تاریخ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران از دوران پیش از اسلام تا انقراض قاجار است که تحقیق و تدوین آن در «مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی»، 14 سال به طول انجامیده و بیش از 170 تن از چهره‌های برجسته و شناخته‌شده‌ در مشاوره، نگارش، تدوین و ویرایش آن همکاری داشته‌اند.

این مجموعه زیرنظر کاظم موسوی بجنوردی منتشر می‌شود و حسن رضایی باغ‌بیدی و محمود جعفری دهقی (به عنوان سرویراستاران دوره ایران باستان) و صادق سجادی (به عنوان سرویراستار دوره اسلامی) در گردآوری آن نقش داشته‌اند.

همچنین مرحوم ایرج افشار، مرحوم شرف‌الدین خراسانی، مرحوم عنایت‌الله رضا، سیدجواد طباطبایی و فتح‌الله مجتبایی مشاوران تاریخ جامع ایران بوده‌اند.

«مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی» بیش از سه دهه در زمینه تدوین و انتشار دائرةالمعارف‌های اسلامی، عمومی، تخصصی و دیگر مراجع علمی فعالیت داشته است.

مجموعه 20 جلدی تاریخ جامع ایران، طی مراسمی در 26 خرداد ماه 94، رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/ک- فارس نیوز

اینستاگرام مرکز: instagram.com/great_islamic_encyclopaedia
فیسبوک مرکز: facebook.com/cgie62
تارنمای مرکز: www.cgie.ir
تارنمای اثر: www.choi.ir

 

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال